Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie

AKTUALNOŚCI:

Dobry Start

Utworzono dnia 30.06.2021

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Wołominie informuje, że w celu zapewnienia dostępu do środków technicznych umożliwiających złożenie wniosku i załączników do wniosku o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start, 

w dniu 6 lipca 2021 r. w godz. 8.30 – 11.00 przy ul. Warszawskiej 8 w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym Ośrodka Pomocy Społecznej,

osobom, które nie posiadają profilu informacyjnego w systemie teleinformatycznym udostępnionym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, profil ten założy Zakład. 
W celu założenia profilu niezbędne będzie posiadanie przy sobie: dowodu osobistego, adresu poczty elektronicznej oraz numeru konta bankowego.
 

W ramach tegorocznej edycji programu "Dobry start” zmienią się zasady naboru wniosków o świadczenie dobry start.

 
Składanie wniosków na nowych zasadach:
Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe.
Obsługę programu „Dobry start” przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie przyznawał i wypłacał świadczenie dobry start w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych, zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi tego programu.
Wnioski  będzie można złożyć do ZUS tylko drogą online: za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Natomiast nie będzie możliwości składania wniosków w formie papierowej  bezpośrednio w ZUS ani za pośrednictwem poczty. 
 
Ważne: Świadczenie dobry start nie podlega unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Oznacza to, że ZUS ustali prawo do  świadczenia dobry start samodzielnie bez przekazywania  wniosku  do wojewody, nawet jeśli jeden z rodziców dziecka przebywa poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - w krajach, w których stosuje się  przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
 
Kiedy złożyć wniosek?
Nabór wniosków drogą online rusza 1 lipca 2021 r. Wniosek będzie można złożyć  przez stronę Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej empatia.mpips.gov.pl, bankowość elektroniczną oraz przez portal PUE ZUS.
Składanie wniosku drogą online za pośrednictwem ww. kanałów dotyczy zarówno ubiegających się o świadczenie dobry start rodziców, uprawnionych opiekunów, osób uczących się, jak również osób ubiegających się o przyznanie świadczenia na dzieci w pieczy zastępczej.
 
Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.
 
 
 
czytaj dalej na temat: Dobry Start

ZMIANY W DODATKACH MIESZKANIOWYCH

Utworzono dnia 21.06.2021

U W A G A

ZMIANY W DODATKACH MIESZKANIOWYCH

1 lipca 2021 roku zaczynają obowiązywać zmiany ustawy o dodatkach mieszkaniowych wprowadzone art. 11 ustawy z dnia 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa  (Dz.U. 2021, poz. 11).

W związku z powyższym zgodnie z art. 7 ust. 1c w/w ustawy zacznie obowiązywać nowy  wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego, który został wprowadzony załącznikiem nr 1 do uchwały nr XXXV-75/2021 Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 8 czerwca 2021 r. oraz wzór deklaracji o wysokości dochodów - załącznik nr 2  do w/w uchwały, oraz ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego pod pozycją 5373 z dnia 15 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje dostępne w zakładce DODATKI MIESZKANIOWE

czytaj dalej na temat: ZMIANY W DODATKACH MIESZKANIOWYCH

Informacja

Utworzono dnia 26.05.2021

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej nr 10/2021 z dnia 19 kwietnia 2021r. ustalono dzień 04 czerwca 2021r. (piątek) wolnym od pracy dla  pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w  Wołominie (za święto przypadające w sobotę 01 maja 2021r.)

czytaj dalej na temat: Informacja

Narodowy Spis Powszechny 2021

Utworzono dnia 19.03.2021

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

czytaj dalej na temat: Narodowy Spis Powszechny 2021